Categories

Rozrusznik Alternator

Haki holownicze

 Firma Bosal proponuje kilka rodzajów haków holowniczych.
W zależności od tego, czy potrzebne jest tanie i proste rozwiązanie do częstego użytku,
czy ekonomiczny hak z możliwością szybkiego demontażu, czy też może zaawansowany system automatycznego demontażu haka, można wybrać jeden z poniższych typów haka:
- Haki demontowalne na śruby
 
Haki demontowalne na śruby są rozwiązaniem bardzo prostym i ekonomicznym. Są one przeznaczone dla użytkowników często korzystających z haka. Choć wszystkie haki mocowane na śruby są demontowalne, to trzeba pamiętać, że nie jest to czynność, którą można wykonywać zbyt często, gdyż śruby po wykręceniu nie nadają się do ponownego użycia i za każdym razem należy zakupić nowe. Ponadto w niektórych krajach europejskich haki te musza spełniać dodatkowe warunki aby mogły być używane (na przykład nie mogą zasłaniać tablicy rejestracyjnej). Ważną kwestią jest też większe ryzyko uszkodzenia elementów konstrukcji pojazdu w przypadku kolizji z innym pojazdem przy założonym haku.
 
 
- Haki demontowalne półautomatyczne
Haki półautomatyczne pozwalają za niewielką dopłatą wyeliminować większość wad haków demontowanych na śruby. Demontaż haka można wykonać błyskawicznie bez użycia jakichkolwiek narzędzi i ponownie zainstalować, gdy będzie znów potrzebny.
 
- Haki demontowalne automatyczne
Haki automatyczne to zdecydowanie najbardziej eleganckie rozwiązanie. Demontaż odbywa się za przekręceniem pokrętła. Zamek na kluczyk pozwala zabezpieczyć hak przed kradzieżą, gdy nie jest używany, a nadal zamontowany. Haki automatyczne są tak zaprojektowane, aby po demontażu elementy mocujące były jak najmniej widoczne i nie psuły linii pojazdu.